Aktuality

2016-1-Skalnicky-JARONové číslo klubového časopisu SKALNIČKY JARO 2016 bylo rozesláno. Pokud jste časopis neobdrželi, zkontrolujte si, prosím, zda jste včas zaplatili členské příspěvky. Pokud jste zaplatili až po určeném  termínu –  tj. 15. březnu – musíte si zaslání časopisu domluvit s paní hospodářkou I. Novákovou a uhradit náklady spojené s poštovným.

Zimní vydání klubového časopisu Skalničky bylo rozesláno.

2015-4-Skalnicky-ZIMA

Upozorňujeme, že poplatek za výměnu semen se od letošního roku zvyšuje na 100,- Kč. Změnu schválila únorová členská schůze.

V letošním roce při květnové výstavě odevzdali návštěvníci 373 platných lístků soutěže o nejoblíbenější rostlinu – Cena návštěvníka. Stejný počet hlasů /24/ získaly shodně rostliny Gentiana verna a Rhodohypoxis ´Tetra Red´. O jediný hlas za nimi se letos umístila rostlina Cypripedium franchetii.

Výherkyní soutěže Cena návštěvníka se stala paní Renata Jančíková z Prahy. Získává poukázku na nákup rostlin v hodnotě 500,- Kč při naší podzimní výstavě. GRATULUJEME.

V průběhu májové výstavy se můžete účastnit naší soutěže o nejkrásnější rostlinu z pohledu návštěvníka. Všechny platné hlasovací lístky jsou po ukončení výstavy slosovány a výherce obdrží poukázku na nákup rostlin v naší prodejně v hodnotě 500,- korun. Poukázku lze použít při podzimní výstavě. Informace jak soutěžit Vám vysvětlí paní pokladní při zakoupení vstupenky.

Na sobotu 9. 5. jsme pro Vás připravili komentovanou prohlídku našich zahrad. Sraz zájemců v 11.00 hodin u kované brány v zahradě. Nebojte se zeptat na to, co Vás zajímá.

 Od 13.00 hodin bude názorná ukázka, jak postupovat při aranžování kamenů a rostlin v korytě. Přednášet bude náš kolega Zdeněk Zvolánek, autor knihy České skalky a náruživý propagátor stavby „vrstevnatých skalek“. Jeho díla obdivují návštěvníci botanických zahrad jak v Čechách, na Moravě i Slezsku, tak i v Anglii, Skotsku, Německu a v Kanadě. Knihu České skalky si můžete u nás zakoupit za 130,- Kč a autor Vám ji jistě rád podepíše.

Jarní číslo klubového časopisu Skalničky je rozesláno.

Z důvodu zkrácení výstavy se brigáda přesouvá z 5. 4. na 4. 4. od 9,30 hod.

Upozornění: Jarní výstava je o den zkrácena.  
Z důvodů církevních akcí končí  v pátek 3. 4. 2015.
Tímto se omlouváme.
Na zájezd do Dolomit v srpnu jsou ještě volná místa.

Nejbližší akce

Aktuální skalničky